Çankaya Halı Yıkama

Halılar en fazla kirlenen eşyalardandır. Halılar üzerindeki toz ve kir gibi birçok bakteri taşıyan maddeler ayaklarımıza yapışarak, sık sık yer değiştirmektedir. Yani evimizde bulunan kirli bir halı diğer halılarında kirlenmesine neden olmaktadır. Küçük bebekler sürekli halı üzerinde oynadığı için halıların temiz olması çocuklarımızın sağlığı açısından da önemlidir. Çankaya halı yıkama firması olarak halılarınızı sizlerin sağlığı için en hijyenik şekilde yıkamaktayız.

Çankaya Halı YıkamaÇankaya Halı Yıkama Aşamaları

Yaşam alanlarımızın havasının temiz olması, sağlık açısından halılarımızın dokumaları aralarına gizlenen bakterilerin temizlenmesi gereklidir. Bu işlemler için halı yıkama merkezimiz iş prensibi olarak kendisine işlem aşamaları belirlemiştir. Yapılan işlerin işlem aşamaları, halıyı bulunduğu yerden toplayıp, temizlendikten sonra tekrar aynı yerine koyana kadar devam etmektedir. İşlem aşamalarımız;

 • Halıların kirlendiğine ve yıkanması gerektiğine karar vermek.
 • Çankaya halı yıkama merkezimizi arayarak isteklerinizi belirtmek,
 • Servis elemanlarımızın adresinize gelerek yıkanacak halıları incelemesi ve etiketleyerek paketlemesi,
 • Paketlenen halıların servis ile yakıma merkezine getirilmesi,
 • Halı özellikleri kontrol edilerek, türlerine göre gruplara ayrılması,
 • Tüm halıların toz alma işleminden geçirilmesi.
 • Halılar üzerinde tamirat gerekip gerekmediğinin ve leke türlerinin tespit edilmesi.
 • Halı türüne göre yıkama uygulamasının belirlenmesi,
 • Uygun ilaçlar kullanılarak yıkama işleminin yapılması,
 • İlaç kalıntısı kalmayacak şekilde durulanması,
 • Halıların iyice kurutulması,

Temizlenen halıların özel olarak paketlenerek teslim edilmesi aşamaları tek tek uygulanmaktadır.

Çankaya Halı Yıkama Servis Çalışanları

Halı yıkama işlerinde, halılar randevu üzerine adreslerden teslim alındığından, nezaket kurallarına uyan, konuşması düzgün, iş ahlak kuralları uyan elemanlar seçilmektedir. Çankaya halı yıkama merkezimiz hem servis elemanlarını hem de yıkama işlemlerinde çalışacak elemanları özel olarak seçmektedir. Tüm çalışanlar işlerinde uzman ve tecrübeli kişilerden seçilmiştir.

 

Yıkadığımız Halı Dokuma Çeşitleri

Birçok halıda bazı eşyalar gibi antik özelliğe sahiptir. Evlerimizde bulunan halılar dokuma çeşitlerine göre sınıflandırılmaktadır. Dokuma çeşitleri olarak, makine dokuması, el dokuması, ipek dokuma, yün dokuma gibi gruplara ayrılır. Halı yıkama merkezimizde halılarınız dokuma özelliklerine göre farklı uygulama teknikleri ile yıkanmaktadır.

çankaya-halı-yıkamaÇankaya Halı Yıkama Fiyatları

Ankara mis-pak halı yıkama firması olarak, Ankara’nın geneline birçok semtte bulunan şubelerimiz ile hizmet vermeye çalışmaktayız. Halı yıkama ücretleri ilgili kurullar tarafından belirlenmektedir. Halının dokuma türü, ebadı, leke durumu, tamirat durumu gibi etkenler halı yıkama ücretlerinde farklılık olmasına neden olmaktadır.

Sık Sorulan Sorular Nelerdir?

Her insanın eşyası kendisine değerlidir ve o eşyasının zarar görmesini istemez. Evlerimizde kullandığımız halılarda en çok değer verdiğimiz eşyalardandır. Halı yıkatılacağı zaman insanlar kendi kendilerine birçok soru sorarlar. Bu sorulara Çankaya halı yıkama merkezi elemanlarımız cevap vermeye çalışırlar. Bu sorulardan bazıları;

 • Yıkamaya verilen halılarımız kaybolur mu? Ya da zarar görür mü?
 • Halının kirlendiği nasıl anlaşılır ve halı yıkama zamanı ne zamandır?
 • Yıkama şirketi servisleri adrese halı alma ve teslim etme işlemleri için ücret istiyor mu?
 • Halılar yıkanma esnasında yıpranır mı ya da renk değiştirir mi?
 • Bir halının yıkama işlemi ne kadar zaman alır?
 • Lekeler için kullanılan kimyasallar zarar verir mi?
 • Halılar kaç günde teslim edilir?

İnsanların kafasındaki bu sorulardan birçoğu sorulmadan servis elemanları tarafından cevaplandırılmaktadır.

Halı Yıkama Hizmetlerimiz

Halı yıkama hizmetlerimizde, halılarınız evlerinizden servislerimiz tarafından alınır ve teslim edilir. Her halı özelliğine göre yıkama işlemine tabi tutulur. Yıkatılacak halıların 10 metrekareden fazla olması durumunda servis hizmeti verilmektedir. Tarihi eser değeri olan antik halılar yıkanmak için hiçbir şekilde teslim alınmamaktadır. Bu tür halıların temizlikleri yerinde özel ekip tarafından hassas olarak yapılmaktadır. İstek doğrultusunda ekiplerimiz yerinde halı yıkama işlemini özel makinalar ile yapmaktadır.

Halı Yıkamada Kullanılan Kimyasallar

Yıkama işlemi için merkezimize getirilen tüm halılar üzerinde hassas leke analizi yapılır. Leke durumuna göre leke çıkartıcı kimyasallar belirlenir ve o kimyasallar uygun dozda kullanılarak leke çıkarma işlemi yapılır. Kullanılacak olan kimyasal çeşitleri prosedürler ile belirlenmiştir.

Halı Yıkama Servis Süreci

Halı yıkama servis işlemleri için firmamızı telefon ile aramanız yeterlidir. Sizlerin belirlediği saatte servisimiz gelir ve halılarınızı etiketleyerek teslim alır. Halılar üzerine dökülen maddeler ve bıraktığı leke izleri hakkında bilgi alınır ve temizleme aşamaları hakkında bilgi verilir. Yıkama işlemi sonrasında halılar tekrar adrese teslim edilir.

Çankaya Halı YıkamaKarşılaştığımız Leke Türleri

Halılar üzerinde rastlanılan leke türleri arasında çay lekesi, kahve lekesi, yemek lekesi, dondurma lekesi, şarap, kola, meyve, boya, oje, yanık lekesi gibi leke türlerine rastlanılmaktadır.

Firma Adresi

Ankara’da halı yıkama hizmetleri olarak, Ankara mis-pak halı yıkama firmamız 15 yıllık tecrübesi ile firma merkezimiz Etimesgut ilçesi Eryaman 2. Cad. adresinde hizmet vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir